امکانات ویپ

امکانات ویپ با توجه به ظهور تکنولوژی voip قابلیت های بسیاری به سیستم تلفنی اضافه شد. این قابلیت ها در سه حوزه قابل بررسی می باشند. سری اول امکاناتی هستند که در سانترال های سنتی وجود نداشتند و منحصر به سیستم VoIP و IP telephony می باشند امکانات ویپ نظیر تماس اینترنتی، تلفن نرم افزاری، تماس تصویری، بانک های داده و بسیاری امکانات دیگر که با این تغییر نسل امکان دست یابی به آن ها در قالب تجاری برای استفاده عموم فراهم شد.

سری دوم از امکانات ویپ که به شکلی در سانترال های گذشته هم وجود داشته اند منتها با ظهور VoIP این امکانات گسترده تر شده یا محدودیت های قبلی را هموار ساختند. برای نمونه ما در سانترال های سنتی و تجاری برای افزایش داخلی های نیازمند خرید کارت و افزایش ظرفیت و پورت های مرکزتلفن هستیم در حالیکه در سانترال های ip نیازی برای افزایش داخلی نیازی به خرید کارت جدید و افزایش ظرفیت مرکزتلفن نیست.

سری سوم از امکانات ویپ که در گذشته به صورت جداگانه وجود داشتند ولی امروز ما آنها را به صورت تجمیع شده در اختیار داریم و می توانیم به صورت متمرکز مدیریت نماییم. قابلیت هایی نظیر، صندوق صوتی، ضبط مکالمات، گزارشات تماس، فکس نرم افزاری، ارسال ایمیل و پیامک و … که امروز با یک ایزار ارتباطی می توانیم همه و همه را با سهولت مدیریت نماییم

تماس تصویری

video call، تماس تصویری یکی از امکانات ویپ به فرد سیستم های تلفنی تحت شبکه می باشد. شما می توانید با قرار دادن تلفن تصویری در سطح معاونان و مدیران سازمان هرچه بهتر وقت و زمان را مدیریت نمایید و با سهولت هرچه تمام انتقال مطلب را بین مدیران صورت دهید. همچنین امکان برقراری تماس تصویری روی تلفن همراه و کامپیوترهای سازمان امکان برقراری مکالماتی با کیفیت هرچه بالاتر را برای سازمان فراهم می آورد.
گزارشات تماس

فکس نرم افزاری

Fax software، فکس نرم افزاری امکان ارسال و دریافت فکس را از طریق کامپیوتر فراهم می نماید.این سیستم ضمن کاهش مصرف کاغذ و عدم نیاز به دستگاه فکس، امکان ارتباط فکس با ایمیل را میسر می نماید. فکس نرم افزاری با قابلیت بایگانی فکس ها، هم زمان با دریافت یا ارسال فکس یک ایمیل تاییدیه برای کاربر سیستم ارسال می نماید. روی سرور VoIP بدو ننیاز به هزینه سخت افزاری سرور فکس قابل پیاده سازی و پیکربندی می باشد. امکان ارسال و دریافت فکس در کنار دیگر ابزارهای ارتباطی از مرکزتلفن IP سیستمی یکپارچه جهت کنترل و مدیریت کلیه ارتباطات سازمانی فراهم آورده است.

تلفن نرم افزاری

Soft phone، تلفن نرم افزاری یک از قابلیت های جذاب سیستم VoIP می باشد. داخلی دفتر کار خود را به همراه خود به خیابان و یا منزل ببرید و در هر جایی که هستید پاسخگویی تماس های تلفنی دفتر کار خود باشید. اگر یک کارمند نیمه وقت دارید و یا میخواهید یک روز را به منشی خود مرخصی دهید اصلا لازم نیست نگران تماس های دفتر کار خود باشید. با نصب یک نرم افزار روی تلفن همراه خود داخلی محل کار را در منزل و یا خیابان می توانید به راحتی پاسخگو بوده و حتی یک تماس مشتریان را نیز از دست ندهید.

تماس اینترنتی

internet call، تلفن اینترنتی یکی دیگر از قابلیت های مراکز تلفن تحت شبکه می باشد. با تماس اینترنتی می توانیم داخلی محل کار را در هرنقطه ای که دسترسی به اینترنت امکان پذیر باشد، پاسخگو باشیم. تماس اینترنتی ضمن کاهش هزینه ها، سهولت تماس داخلی را برای ارتباط بخش های مختلف و یا شعب سازمان های بزرگ که در یک منطقه جغرافیایی نمی باشند به ارمغان می آورد. شاید تعجب کنید اگر متوجه شوید با این امکان چگونه می توانید بدون حضور در محل کار تلفن های شرکت را پاسخ دهید بدون اینکه هزینه ایی پرداخت نمایید. تماس اینترنتی ضمن کاهش هزینه های تماس وابستگی حضور شما در محل کار به شکل فوق العاده ای مرتفع می سازد.

صف تماس

Call queue، یکی از ویژگی های ارزشمند مراکز تلفن IP ، امکان نوبت دهی تماس های ورودی می باشد. با استفاده از این امکان ضمن آنکه تماسی بدون پاسخ نخواهد ماند، می توان زمان انتظار مشتریان برای پاسخگویی را با اطلاع رسانی و پخش فایل های مناسب تبلیغاتی مدیریت نمود. دیگر نیاز نیست نگران از دست دادن مشتریان خود باشید شما به راحتی می توانید با سیستم صف تماس روی سرور VoIP خودتان مشتریان را در زمان تماس با سازمان در صف انتظار قرار داده و ضمن اعلام نوبت ایشان در صف پیام های مورد نظر تبلیغاتی خود را برای ایشان پخش نمایید.

ضبط مکالمات

Voice recorder، ضبط مکالمات روی مراکز تلفن IP، با توجه به عدم وابستگی به تعداد و نوع خطوط شهری بسیار کم هزینه تر از مراکز تلفن سانترال صورت می پذیرد. voip server امکان کنترل مکالمات کاربران با مشتریان را به راحتی برای شما فراهم می آورد. شما می توانید بر اساس زمان مورد نظر، داخلی مورد نظر، یا خطوط شهری خود، مکالمات را جستجو نموده و دانلود نمایید. ضبط مکالمات جهت رسیدگی به شکایات مشتریان، کیفیت پاسخگویی پرسنل و همکاران ابزار بسیار قدرتمندی برای سرپرستان و مدیران می باشد و در هم تنیدگی این امکان با VoIP قابلیت منحصر به فردی را برای مدیریت سیستم های ارتباطی یک سازمان فراهم می آورد.

صندوق صوتی

Voicemail، پیام گیر یا صندوق صوتی یکی از خدمات مراکز تلفن تحت شبکه می باشد. سیستم پیام گیر غیر از دریافت پیام صوتی در زمان عدم پاسخگویی، امکان فشرده سازی و ارسال پیام دریافت شده را به ایمیل کاربر مربوطه، فراهم می سازد. شما می توانید به راحتی در زمان عدم حضور در پشت میز کار یا جلسات پیام های تلفنی مشتریان و همکاران را ذخیره و در ایمیل خود به حجم بسیار کم دریافت نماید و به سرعت مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید. فعال و غیر فعال سازی این قابلیت به راحتی از طریق شماره گیری یک عدد برای کاربران مهیا می باشد. براحتی میز کارتان را ترک کنید و نگران از دست دادن حتی یک پیام هم نباشید.

پیجینگ IP

IP paging، یکی دیگر از امکانات ویپ تحت شبکه امکان فراخوانی و مخابره به صورت تلفنی می باشد. شما می توانید با داخلی سازمان چه در زمان حضور وچه از طریق تماس اینترنتی دسترسی کامل به سیستم پیجینگ و بلندگوهای کارخانه یا محل کار خود داشته باشید. شما می توانید حتی از منزل یا از خیابان هشدارهای لازم را به کارگران و کارکنان خود در محیط کار بدهید و مجموعه خود را مدیریت نمایید. همچنین کارکنان حراست یا نگهبانی سازمان می توانند با در دست داشتن یک تلفن بیسیم یا تلفن همراه ضمن گشت زنی در محوطه فراخوانی های مورد نیاز را انجام دهند.
منشی تلفنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *