راه اندازی اتاق سرور

راه اندازی اتاق سرور

راه اندازی اتاق سرور در عصر حاضر که دوره کامپیوتر و شبکه و اینترنت است در سازمان ها و شرکت های بزرگ تقریبا در کنار هر کارمند و مدیر رایانه وجود دارد و این کاربران از انواع سرویس ها و نرم افزار های تحت شبکه استفاده می کنند.. علاوه بر این کارکنان، بسیاری از مردم نیز از خدمات و اطلاعات این سازمان ها در محیط وب بهره می برند. خدمات بانکی، ثبت نام آنلاین، دریافت اخبار، مشاهده برنامه های تلویزیونی، خدمات دانشگاهی و … نمونه هایی از این خدمات می باشند. ارایه خدمات به رایانه های داخل مجموعه و مراجعه کنندگان خارج از سازمان بر عهده سرور ها می باشد.

راه اندازی اتاق سرور

سازمان ها و شرکت ها بر حسب نوع کار، تعداد پرسنل و مراجعه کننده، بزرگی مجموعه و میزان ارایه خدمات الکترونیکی از چندین سرور استفاده می کنند. سرورها در رک های مخصوص نصب گردیده و پس از ایجاد اتصالات لازم مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به اینکه اطلاعات بسیاری در این سرور ها جابجا و نگهداری می شود برای سهولت و سرعت بیشتر دسترسی به اطلاعات، حفظ امنیت فیزیکی و شرایط مناسب دمایی سرور ها، جلوگیری از ورود و نفوذ افراد سودجو وموارد دیگر اتاق مخصوصی برای آن در نظر گرفته می شود.

ما راهکارهای خود را در زمینه راه‌اندازی اتاق سرور از نزدیک به مشتریان خود ارائه می‌دهیم تا یک رابطه مبتنی بر احترام و اعتماد متقابل ایجاد کنیم. ما متخصص در ارائه راهکار، طراحی و اجرای اتاق سرور هستیم. خدمات ما در این بخش شامل:

 1. عایق‌بندی و ایزوله‌سازی دما و صدا در اتاق سرور
 2. طراحی سقف و کف کاذب آنتی استاتیک مخصوص اتاق سرور
 3. طراحی کابل کشی استاندارد دیتا (Fiber Optic , CAT 6 , CAT 6a) و صدا در اتاق سرور
 4. سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع اتاق سرور
 5. سیستم اعلام و اطفاء حریق در اتاق سرور
 6. سیستم تخلیه اضطراری گاز از اتاق سرور
 7. سیستم‌های برق اضطراری اتاق سرور
 8. سیستم‌های امنیتی کنترل ورود و خروج و دسترسی به اتاق سرور
 9. سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور و تجهیزات داخلی آن
 10. نصب انواع سنسورهای تشخیصی و امنیتی در اتاق سرور
 11. نصب دوربین مداربسته اتاق سرور

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *