سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S

سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-24PS-S برای کاربردهای سازمانی طراحی شده است. مشخصه اصلی این سوئیچ سیسکو قابلیت ترکیب با سایر سوئیچ سیسکو (stacking) می باشد. از طریق استک کردن، چند سری از سوئیچ سیسکو 3750 مانند یک تک سوئیچ با تعداد پورتهای بالا عمل میکنند. سری سوئیچ سیسکو 3750 دو نوع مختلف از سیستم IOS سیسکو را پشتیبانی میکند:

مدل IP Base و مدل IP Services. هر کدام از این دو نسخه از سیستم عامل دارای یک سری سرویسهایی هستند که بر روی آنها فعال شده است. مثلاً مدل IP Base که به همراه سوئیچ سیسکو WS-C3750 24PS-S ارسال میشود ویژگیهایی مانند کیفیت سرویس در لایه آی پی (QoS)، محدود کردن ترافیک کاربران و سایر امکانات را پستیبانی میکند.

استک کردن سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S

فناوری استک کردن سوئیچ سیسکو یکی از ویژگیهای ممتاز محصولات سازمانی سیسکو است. از طریق StackWise میتوانید چندین سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S (یا ترکیبی از هر مدل دیگر از سری 3750) را به صورت یک سوئیچ سیسکو در آورید. سری سوئیچ سیسکو 3750E نیز میتواند در ترکیب سوئیچ های استک شده قرار بگیرد تا پورت Uplink 10 گیگابیت را به استک اضافه کند. به این ترتیب شما دارای یک سوئیچ سیسکو با قابلیت بالا و تعداد پورتهای زیاد خواهید شد.

استک کردن سوئیچ سیسکو 3750 برای ماجولار کردن سویئچ

در استک کردن سوئیچ سیسکو میتوانید از ترکیب مدلهای مختلف استفاده کنید تا مجموعه ای دلخواه از پورتهای 10/100/1000 بدست آورید. با استفاده از فناوری StackWise شرکت سیسکو سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S در واقع میتواند به عنوان یک سوئچ ماجولار (مانند سوئیچ سیسکو سری 4500) استفاده شود. حتی قابلیت اطمینان استک سوئیچ سیسکو 3750 میتواند بیشتر از سوئیچ سیسکو سری 4500 و یا 6500 باشد.

در سوئیچ سیسکو ماجولار کارت سوپروایزری اهمیت خاصی دارد و معمولاً هر سوئیچ سیسکو تنها یک ماجول supervisor دارد. اگر این کارت از کار بیافتد عملکرد کل سوئیچ سیسکو مختل میشود. بنابراین برای قابلیت اطمینان بیشتر باید از دو کارت سوپروایزر استفاده شود. اما استک سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S به اندازه تعداد سوئیچهای آن قابلیت اطمینان دارد و در صورت از کار افتادن یک سوئیچ سیسکو ، سوئیچ سیسکو دیگر جایگزین خواهد شد.

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-24PS-S با کارایی بالا برای شبکه های همگرا

شبکه های همگرا برای انتقال ترافیک صوت، تصویر، و دیتا طراحی میشوند. سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S به عنوان عضوی از خانواده 3750 از قابلیتهای خاصی برای استفاده در شبکه های همگرا برخوردار است. کارائی بالای (efficiency) سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S برای ترافیکی ویدئو که به صورت مالتی کست (multicast) ارسال میشود، به خاطر این است که فریم مالتی کست تنها یک بار بر روی اینترفیس backbone سوئیچ قرار میگیرد. بنابراین سرعت سوئیچینگ فریم بالاتر میرود.

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-24PS-S و تضیمن کیفیت سرویس (QoS) با مکانیسم های سیسکو

تضیمن کیفیت سرویس برای شبکه های سازمانی از اهمیت خاصی برخوردار است (مخصوصاً برای کاربردهای ویپ). این شبکه ها باید برای پشتیبانی از سرویسهای مختلف از جمله سرویسهای VoIP و ویدئو کفنرانس طراحی شوند. در لایه دسترسی و لایه IP باید مکانیسمیهایی برای کنترل سرویس وجود داشته باشد. برخی از این مکانیسم ها عبارتند ازنشانه گذاری کردن فریم های دیتا، کلاس بندی کردن آنها و در نهایت برنامه ریزی برای ارسال (scheduling) .

حفظ امنیت با سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-24PS-S

سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-S لیست بلند و بالایی از امکانات امنیتی را پشتیبانی میکند. برخی از ویژگیهای امنیتی این سوئیچ سیسکو عبارتند از ACL، شناسایی کاربران، کنترل دسترسی بر اساس پورت مورد استفاده، و کنترل دسترسی به سرویس از طریق چهارچوب IEEE 802.1x. به اینترتیب این سوئیچ سیسکو میتواند جلوی حملاتی مانند man-in-the-middle را بگیرد. یکی از مزایای خرید این سوئیچ سیسکو نسبت ب هسوئیچ سیسکو غیر مدیریت شده همین توانایی تضمین امنیت آن است.

  1. امنیت بالا و محافظت در برابر عملکردهای مخرب با استفاده از NetFlow0 وات
  2. دارای سیستم بهره وری انرژی energy-efficient Ethern
  3. محافظت از اطلاعات با MACsec Layer 2 encryption
  4. پشتیبانی از قابلیت کنترل و محدودیت دسترسی با TrustSec
  5. پشتیبانی ساده شبکه داخلی و عیب یابی با استفاده از SmartOperations
  6. کاهش زمان خاموشی و خرابی با StackWise
  7. کاهش هزینه های عملیاتی سازمان بوسیله بهره وری انرژی بالا
  8. بهره وری توان مدیریت با StackPower technology

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *