سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S

سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-48PS-S دارای 48 پورت PoE که برای کاربردهایی مانند پیاده سازی تلفنهای VoIP سیسکو مناسب است. مشخصه اصلی این سوئیچ سیسکو قابلیت ترکیب با سایر سوئیچ های سیسکو (stacking) می باشد. از طریق استک کردن، چند سوئیچ سیسکو 3750 مانند یک تک سوئیچ سیسکو با تعداد پورتهای بالا عمل میکنند. ارتباط بین سوئچ های استک شده از طریق یک رابط 32 Gbps است.

سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S دارای 48 پورت PoE که برای کاربردهایی مانند پیاده سازی تلفنهای VoIP سیسکو مناسب است.

مشخصه اصلی این سوئیچ سیسکو قابلیت ترکیب با سایر سوئیچ های سیسکو (stacking) می باشد.

از طریق استک کردن، چند سوئیچ سیسکو 3750 مانند یک تک سوئیچ سیسکو با تعداد پورتهای بالا عمل میکنند.

ارتباط بین سوئچ های استک شده از طریق یک رابط 32 Gbps است.

سرویسهای IP سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-48PS-S
سری سوئیچ سیسکو3750 دو نوع مختلف از سیستم IOS سیسکو را پشتیبانی میکند:

مدل IP Baseومدل IP Services.هرکدام ازاین دونسخه ازسیستم عامل دارای یک سری سرویسهایی هستندکه برروی آنها فعال شده است.

مدل IP Base که به همراه سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S ارسال میشود ویژگیهایی مانند کیفیت سرویس در لایه آی پی (QoS)، محدود کردن ترافیک کاربران، کنترل دسترسی کاربران از طریق ACL، مسیریابی static و پروتکل های مسیریابی مانند RIP و EIGRP را پشتیبانی میکند.

فناوری Cisco StackWise

با فناوری StackWise حداکثر9 سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S رامیتوان ترکیب کرد.مجموعه این9سوئیچ سیسکو به صورت یک سوئیچ بزرگ فعالیت میکنند.

یکی از سوئیچ ها به عنوان سوئیچ اصلی (Master) انتخاب میشود.

سوئیچ مستربه صورت اتوماتیک جدول سوئیچینگ(switching table)و جدول مسیریابی تمام سوئیچ هارابه روز میکند و تنظیمات لازم رامنتقل میکند.

مزیت استک کردن سری سوئیچ سیسکو 3750

امتیاز اصلی استک کردن برای سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S این است که که سوئیچ های جدید را میتوان به این مجموعه اضافه کرد و یا سوئیچهای موجود را حذف کرد بدون آنکه تداخل در عملکرد سایر سوئیچ ها به وجود آید. این قابلیت را اصطلاحاً plug and play می نامنند. وقتی سوئیچی به مجموعه اضافه میشود، سوئیچ مستر نرم افزار IOS لازم را بر روی آن اجرا میکند و تنظیمات اصلی (global) را به سوئیچ جدید منتقل میکند. همچنین تمامی جدول های مسیریابی به روز میشوند. به این ترتیب تمام سوئیچ های استک دارای در هر زمان دارای یک تنظیمات خواهند بود.
برای اضافه کردن پورت آپلینک 10 گیگابیت به استک میتوانید یک یا چند سوئیچ 3750E (مثلاً مدل سوئیچ سیسکو WS-C3750E-48PD-S) به استک اضافه کنید.

هر سوئیچ سیسکو3750E دو پورت 10 Gbps به استک اضافه خواهد کرد.

سوئیچ سیسکو WS-C3750E-48PD-S با کارایی بالا برای شبکه های همگرا

شبکه های همگرا برای انتقال ترافیک صوت، تصویر، و دیتا طراحی میشوند. سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S به عنوان عضوی از خانواده سری سوئیچ سیسکو 3750 از قابلیتهای خاصی برای استفاده در شبکه های همگرا برخوردار است. کارائی بالای (efficiency) سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S برای ترافیکی ویدئو که به صورت مالتی کست (multicast) ارسال میشود، به خاطر این است که فریم مالتی کست تنها یک بار بر روی اینترفیس backbone سوئیچ قرار میگیرد. بنابراین سرعت سوئیچینگ فریم بالاتر میرود.

سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-48PS-S و تضیمن کیفیت سرویس (QoS)

کیفیت سرویس را میتوان در لایه دو (از طریق فریمهای اترنت) و یا لایه 3 پیاده سازی کرد. سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S به عنوان یک سوئیچ لایه 3 هم ویژگیهای لایه دو و هم امکانات لایه 3 را فراهم می آورد. با لایه 3 شما روشهای و ابزارهای بیشتری برای پیاده سازی کیفیت سرویس خواهید داشت. خرید این سوئیچ سیسکو برای کاربردهای VoIP سیسکو توصیه میشود.

حفظ امنیت با سوئیچ سیسکو Cisco Catalyst WS-C3750-48PS-S

سوئیچ سیسکو WS-C3750-48PS-S لیست بلند و بالایی از امکانات امنیتی را پشتیبانی میکند. برخی از ویژگیهای امنیتی این سوئیچ سیسکو عبارتند از ACL، شناسایی کاربران، کنترل دسترسی بر اساس پورت مورد استفاده، و کنترل دسترسی به سرویس از طریق چهارچوب IEEE 802.1x. به اینترتیب این سوئیچ میتواند جلوی حملاتی مانند man-in-the-middle را بگیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *