کارت تلفنی سنگوما A101DE

کارت تلفنی سنگوما A101DE

کارت تلفنی سنگوما A101DE کارت voip شهری برای خطوط پر ظرفیت دیجیتال (PRI) می باشد. برند کانادایی سنگوما به عنوان یکی از پیشتازان تولید کننده کارت های تلفنی voip این کارت را برای استفاده در سرور های voip جهت اتصال خطوط e1 با ظرفیت 30 کانال تولید نموده است. از ویژگی های این کارت ماژول با کیفیت اکو کنسلر سخت افزاری می باشد. این ماژول ضمن آنکه بار ناشی از پردازش حذف اکو را از cpu بر می دارد، امکان انتقال صدا را با کیفیت عالی فراهم می کند. این کارت قابلیت دریافت dtmf را دارا می باشد. کارت سنگوم A101DE قابل نصب روی کلیه نسه های لینوکس و ویندوز سرور 2008 و 2003، ویندوز 7، ویندوز xp و ویستا می باشد.

 

امکانات کارت تلفنی سنگوما A101DE

خطوط e1 با قابلیت دریافت 30 تماس همزمان روی یک لینک ارتباطی و کاهش تعداد خطوط ارتباطی، سازمان ها را بسیار علاقه مند به داشتن چنین خطوطی نموده است. از دیگر ویژگی های خطوط e1 امکان استفاده از شماره های 4رقمی و 5رقمی می باشد که از نظر تبلیغاتی برای سازمان ها بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین جهت تقاضا برای خطوط PRI بسیار افزایش یافته است. از آنجاییکه پردازش تعداد تماس همزمان بالا، نیازمند به گیتوی voip با کیفیت می باشد، کارت A101 سنگوما گزینه بسیار مناسبی برای شرکت ها و سازمان ها می باشد.

مشخصات کارت تلفنی سنگوما A101DE

  1. ظرفیت خطوط : 30 کانال
  2. اکو کنسلر سخت افزاری : روی مدل A101D
  3. اسلات کارت : PCI و PCI-e
  4. تعداد کارت رمورا : ندارد
  5. سازگاری با استریسک : دارد
  6. ورودی خروجی کارت : 1 پورت RJ45
  7. ابعاد کارت : 55 در 120 میلیمتر معادل 2U
  8. توان مصرفی : 3 وات (0.6 آمپر 5ولت)
  9. امپدانس : 75 تا 120 اهم
  10. رنج دما : 0 تا 50 درجه سانتیگرد

 

ارتباط کارت Sangoma A101 با مودم e1

برای انتقال خطوط e1 از مرکز مخابراتی تا مشترک از زوج سیمهای مسی استفاده می شود. با توجه به ماهیت دیجیتال بودن خط e1، نیاز به دو مودم در سمت مرکز مخابراتی و سمت مشترک جهت تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال می باشد. با توجه به فاصله مشترک تا مرکز مخابراتی ممکن است این مودم یک زوج (1pair) و یا دو زوج (2pair) باشد. همچنین مدل مودم وابسته به تجهیزات مخابراتی می باشد که عمدتا مودم Watson5 و در بعضی موارد مودم زیمنس می باشد. در هر صورت خط e1 باید روی مودم تحویل گرفته شود.

غالبا مودم های e1 دارای خروی کوآکسیال هستند و از طرفی خروجی کارت Sangoma A101 پورت RJ45 می باشد. برای برقراری ارتباط بین مودم و کارت نیازمند کابل بالون هستیم که یا باید آن را از جایی تهیه نماییم و یا آن را خودمان بسازیم.

نحوه سیم بندی (RJ45 E1 Pinoutes) و ساخت بالون مبدل کواکسیال به RJ45

برای ساخت بالون مبدل کواکسیل به rj45 ابتدا یک کابل شبکه آماده می کنیم و یک سر آن را با استاندارد B می بندیم، بعد در سمت دیگر کابل سیم های 2 و 4 (یعنی نارنجی و آبی) را به شیلدهای دو کانکتور BNC می بندیم و سیم های 1 و 5 (یعنی سفید نارنجی و سفید آبی) را به مغزی دو کانکتور BNC متصل می کنیم. حال بی.ان.سی ها را به مودم و سوکت شبکه را به پورت کارت A101 متصل می کنیم. در صورتیکه تنظیمات درایور کارت e1 سنگوما را انجام داده باشید بعد از وصل نمودن کابل بالون باید چراغ مودم و کارت، هر دو سبز شود، اگر چراغ مودم نارنجی بود جای کانکتور های BNC روی مودم را عوض نمایید.

کابل بالون برای کارت e1 سنگوما Sangoma A101

برای اطمینان از برقراری لینک e1 از مودم خود تا مودم مرکز می توانید دو مغزی مادگی های کوآکسیال روی مودم را با یک سیم به صورت اتصال کوتاه در آورده تا از برقراری لینک مطمئن شوید. در زمان اتصال کوتاه باید چراغ مودم سبز شود. همچنین برای بررسی صحت عملکرد کارت و کانال های کارت بدون لینک e1، می توان کارت را در حالت loopback قرار داد و با یک کابل شبکه که یک طرف آن در کارت قرار داد و در سمت دیگر کابل، سیم های 1 و 4 و همچنین سیم های 2 و 5 را به هممتصل نمود. حال می توانیم پارامترهای مربوطه در status کارت را چک نماییم. برای تست کارت و مودم مطابق شکل زیر عمل نمایید.

اتصال کوتاه مودم e1 مدل watson5
اتصال کوتاه مودم e1 برای تست خط e1 تا مرکز مخابراتی
تست کارت e1 سنگوما a101 loopback
تست loopback کارت سنگوما Sangoma بدون لیک e1

مدل های مختلف کارت A101 سنگوما و تفاوت آنها

کارت های e1 یا همان pri سنگوما از 1 پورت به بالا می باشند که عدد آخر معرف تعداد لینک e1 می باشد که کارت پشتیبانی می نماید. اما هر کارت e1 سنگوما می تواند دارای اکوکنسلر سخت افزاری باشد یا نباشد که این موضوع با کارکتر “D” نمایش می یابد. همچنین اسلات کارت سنگوما می تواند pci یا pci-e باشد که این مشخصه با کاراکتر “E” نمایش داده می شود. به این ترتیب کارت سنگوما A101 دارای 4 مدل مختلف می باشد.

مدل های کارت A101
A101 کارت A101 با درگاه ارتباطی PCI
A101D کارت A101 با ماژول اکوکنسلر سخت افزاری و درگاه ارتباطی PCI
A101E کارت A101 با درگاه ارتباطی PCI اکسپرس
A101DE کارت A101 با ماژول اکوکنسلر سخت افزاری و درگاه ارتباطی PCI اکسپرس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *