کارت تلفنی سنگوما A200

کارت تلفنی سنگوما A200

کارت تلفنی سنگوما A200 یک کارت تلفنی VOIP با ظرفیت اولیه 2 ماژول FXO یا FXS می باشد که هر یک از این ماژول ها به صورت دو پورتی می باشد یعنی به زبان ساده روی بخش مادر کارت A200 می توانیم 4پورت قرار دهیم و جمعا این کارت قابل افزایش به 24پورت می باشد. افزایش هر 4پورت روی این کارت از طریق یک کارت رمورا (Sangoma A200 Remora card) انجام می شود. کارشناسان voip می توانند بر اساس نیاز خود ماژول های FXO و FXS سنگوما را روی این کارت قرار داده و تعداد خط شهری و داخلی آنالوگ مورد نظر خود را تامین نمایند.

دلیل استفاده از کارت سنگوما A200 برای ترجمه تماس های تلفنی خطوط آنالوگ تلفن ثابت (PSTN) به شبکه کامپیوتری (ISDN) می باشد. همانطو که می دانیم فرایند سیگنالینگ شبکه تلفن ثابت بر اساس سوییچینگ مداری می باشد ولی سیستم های مبتنی بر شبکه بر اساس سوییچینگ بسته کار می کنند، به همین جهت برای برقراری ارتباط بین سیستم voip و خطوط شهری نیازمند کارت های تلفنی و یا گیتوی ها هستیم.

 

امکانات کارت تلفنی سنگوما A200

یکی از مزیت های کارت های تلفنی درونی بودن و قرارگیری آن ها روی اسلات های سرور یا همان مرکزتلفن می باشد که به همین واسطه یکپارچگی بیشتری را در سیستم voip به همراه دارد. برند سنگوما یکی از دو برند برتر تولید کننده کارت های تلفنی در جهان می باشد. شرکت سنگوما کارت های تلفنی آنالوگ خود را در دو سری A200 و A400 تولید می کند. کارت voip سنگوما A200 یکی از با کیفیت ترین کارت های تلفنی موجود در دنیا می باشد.

کارت A400

به دلیل داشتن این ویژگی ها گزینه بسیار مناسبی برای سیستم تلفنی شرکت ها و سازمان ها می باشد. این کارت روی بخش مادر خود 12پورت شهری و یا داخلی را گنجایش دارد و برای استفاده حداکثری از کارت با اضافه نمودن یک کارت رمورا می توانیم از 24 پورت شهری و داخلی روی آن استفاده نماییم.

مشخصات کارت تلفنی سنگوما

 1. ظرفیت اولیه خطوط : 4پورت FXO یا FXSکارت سنگوما Sangoma A200
 2. ظرفیت نهایی خطوط : 24پورت FXO یا FXS
 3. اکو کنسلر سخت افزاری : روی مدل A200D
 4. اسلات کارت : PCI و PCI
 5. تعداد کارت رمورا : 5 عدد
 6. ظرفیت کارت رمورا : 2ماژول (4پورت)
 7. سازگاری با استریسک : دارد
 8. ورودی خروجی کارت : 4 عدد RJ9
 9. ابعاد کارت : 55 در 120 میلیمتر معادل 2U
 10. توان مصرفی : 3.75 وات (0.75 آمپر 5ولت)
 11. توان مصرفی پورت FXS : برای هر پورت 4.2وات (0.35 آمپر 12ولت)

مقایسه کارت A200 با کارت A400

تفاوت کارت A200 با کارت A400 در طول قسمت اصلی کارت می باشد، به نحوی که کارت A200 روی بیس خود 2 ماژول دوتایی معادل 4 خط شهری یا داخلی را روی خود جای می دهد و برای افزایش ظرفیت دارای 5 کارت رمورا می باشد که جمعا ظرفیت این کارت را به 12 ماژول و 24 خط آنالوگ داخلی یا شهری می رساند ولی کارت A400 روی بیس خود 6 ماژول معادل 12خط شهری یا داخلی را جای می دهد که برای افزایش خطوط با یک کارت رمورا به 24 داخلی یا شهری آنالوگ ارتقا می یابد.

مزیت کارت A200 نسبت به دیگر همتای خود قرار گیری راحت تر در فضای سرور ها می باشد. علی الخصوص سرورهای رک مونت HP مانند سری DL که بواسطه فضای مربوط به CPU امکان طول زیاد کارت را ندارد این کارت گزینه بسیار مناسبی می باشد.

مدل های مختلف کارت A200 و تفاوت آنها

برای آشنایی با مدل های مختلف کارت A200 ابتدا باید با نقش چند حرف و اعداد در مدل های آشنا بشویم کارت هایی که در آنها از حرف “D” استفاده شده است دارای اکومنسلر سخت افزاری می باشند و کارت هایی که این حرف در پارت نامبر آن مشاهده نمی شود یعنی اکوکنسلر سخت افزاری ندارند. موضوع بعدی نوع در گاه کارت برای قرار گیری روی اسلات مادربرد می باشد. کارت هایی که در آن ها از حرف “E” استفاده شده است کارت پی.سی.آی اکسپرس (pci-e) می باشند و کارت هایی که روی آن ها این حرف وجود ندارد کارت pci می باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *